Kunnon kevätpäivä Ukkohallassa

Perinteinen Kunnon kevätpäivä järjestetään Hyrynsalmen Ukkohallassa perjantaina 24.5.2019. Kunnon kevätpäivä on ikäihmisille suunnattu iloinen liikuntatapahtuma, jolla on pitkät perinteet. Kunnon kevätpäivä järjestetään vuosittain keväällä kuntien liikuntaryhmien päätöstapahtumana. Kunnon kevätpäivän tarkoituksena on ikäihmisten toimintakyvyn lisääminen ja ylläpito sekä fyysisen, psyykkisen ja sosiaalisen hyvinvoinnin tukeminen. Ohjelmistossa on erilaisia liikunnallisia toimintoja, mukavaa yhdessäoloa ja paljon muuta virikkeellistä toimintaa. Kysy yhteiskyyditystä tapahtumapäivään oman kuntasi yhteystiedoista.

 

Ilmoittautumiset ja lisätietoa

Kajaani: Joko tästä linkistä tai soittamalla Kainuun Liikunta ry:n toimistoon 08-632590

Paltamo: Anu Leinonen, anu.leinonen@paltamo.fi, 044-7500738

Ristijärvi: Elisa Pääkkönen, elisa.paakkonen@ristijarvi.fi, 044-7159310

Suomussalmi: Seija Huotari, seija.huotari@suomussalmi.fi, 044-5783156

Puolanka: Tuulikki Kemppainen, tuulikki.kemppainen@puolanka.fi, 040-5962942

Sotkamo: Noora Jauhiainen, noora.jauhiainen@sotkamo.fi, 044-7502328

Hyrynsalmi: Mikko Holappa, mikko.holappa@hyrynsalmi.fi, 044-7104426

Kuhmo: Jussi Heikkinen, jussi.heikkinen@kuhmo.fi, 044-7255 415

Jaa viesti

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *